Jak správně zvolit výkon tepelného čerpadla

Moderní čerpadla jsou výkonnější a dokážou pracovat i při – 20ºC. Hlavní výhodou jsou maximální šetření na účtech za elektřinu, bezpečnost, nenáročný servis a ekologie. Existují značné rozdíly mezi čerpadly, jako je jeho velikost, kapacita a také výkon. Ne všechna tepelná čerpadla jsou stejná. Abychom správně mohli vybrat velikost tepelného čerpadla pro váš dům, je potřeba znát vlastnosti vašeho domu, velikost, tepelnou ztrátu, izolaci domu, filtrace vzduchu apod. Pokud máte na stropě a ve stěnách vysoce účinnou izolaci a energeticky účinná okna, může vašim potřebám stačit malé tepelné čerpadlo s malým výkonem.

Pokud se rozhodnete pro větší tepelné čerpadlo, než využijete, budete plýtvat energií. Pokud naopak zvolíte menší, bude mít problém udržet teplotu. Čím větší plochy potřebujete vytápět nebo chladit, tím vyšší výkon tepelného čerpadla potřebujete. Do hry vstupuje také několik dalších faktorů.

Zní to pro vás jako španělská vesnice? Nic si z toho nedělejte, naši odborníci vám poradí a společně vyberete velikost tepelného čerpadla podle vašich potřeb.